header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka arrow Reportáže arrow Majstrovstvá Sveta v Kodani
Majstrovstvá Sveta v Kodani PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Piatok, 25 november 2011
Fotka 62
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
Kedže vonku udreli už mrazy, prišiel ten správny čas zaspomínať na leto a na MS v Kodani. Na dlhú cestu sme vyrazili v 3 skupinách, hlavná skupina pod vedením uja Pala si urobila krátku kultúrnu prestávku v Berlíne a potom sme sa stretli pred trajektom do Dánska.

Zvyšok našej výpravy sme stretli v kempe, v ich chalúpke luxusowej :). Od Nemecka sa počasie horšilo a horšilo a moje prekvapenie bolo dokonalé tým, že v júni som sa bol v kempe pozrieť a bol fantastický a upravený. Teraz bol poznačený riadnou búrkou, cestičky boli rozblatené a pôda napitá tak, že na trávnikoch stála voda, naviac tám bolo zopár stanov opustených a zložených už na zemi.
Našli sme v kúte suché miesto na stany a na týždeň sme si privlastnili ten kúsok pôdy. V noci som si ešte hovoril, prečo nedali do stanovej konštrukcie viac materiálu, mal som pocit, že sa to musí zákonite v tom vetre potrhať a zlomiť.


Stany vydržali aj prvú kritickú noc a potom sa počasie už len zlepšovalo, sem-tam sa ukázali síce prehánky, ale boli aj dni, keď bolo príjemne slnečno. Od pondelka sa rozbehli tréningy podľa krajín, kde sme sa stretli so zvyškom našej malej výpravy a obzerali sme okolie dráhy a zázemie.
 

Rozhodcovia to s pravidlami mysleli vážne a upozorňovali na nedostatky v oblečení, zakázali kamery, dovolili štart iba v národných dresoch (ujo Palo išiel jedne tréning v Rakúskom drese :) a robil im drahého legionára).
 

Pre nás prišiel prvý deň D po dvoch tréningoch – v stredu, keď štartovali mladšie kategórie Challenge. Musím priznať, že spočiatku sa organizátorom podarilo vyrobiť úžasný chaos, ale postupne  sa organizácia zlepšila a ďalšie jazdy a dni boli hladké a bez komplikácií.
 

Prvý do bojov zasiahol Adam S. A neohrozene postupoval cez rozjazdy, kde sa ukrutne naťahoval s favorizovaným Američanom. Postupne sa ladne prehrýzol neohrozene až do semi-finále, kde mal na skoku kolíziu s nažhaveným Argentíncom a po nej sa porúčal k zemi. Čo však aj tak znamenalo výborné príslušenstvo k elitnej svetovej 16ke.
 

Druhý v poradí štartoval Miško, ktorý sa nenápadne zo zadu dostal z kvalifikačných rozjázd (tu zápasil hlavne s Holanďanmi) a neskôr si skvelou jazdou v ¼ finále udržal postupovú pozíciu do semi-finále. Pikantériou Miškovej kategórie bolo, že celkovo prvých troch pretekárov nalosovali spolu do rozjazdy a Miško ich stretol v semi, čiže sa vlastne už išlo iba o jedno postupové miesto. Sily však už chýbali a Miško skončil v semi-finále, čo je skvelý výsledok.
 

Adam sa statočne držal v B13 v a po vyrovnaných výkonoch postúpil z rozjázd – dráhu si osvojil a celkom suverénne naskákal viacero skokov. V ¼ finále mu šťastie už toľko neprialo – v našlapanej konkurencii zostal trochu vzadu na prvej rovinke a už sa mu to nepodarilo po dráhe doehnúť. Nakoniec šance uzavrela kolízia viacerých jazdcov v poslednej klopke, kde sa Adamovi zacvikol o bicykel ďalší bajk a musel zatať.
 

Voľný čas v ďalších dňoch sme vyplnili výletmi v Kodani a boli sme si pozrieť Elitu a Junior, čo bol vrcholný zážitok a ja by som sa z ich rampy nepustil ani po zadku.
 

Posledný deň nášho výletu sa išli Cruisre a hneď do prvej rozjazdy bol nalosovaný Miško, ktorý dostal do rozjazdy bývalého Majstra Sveta. Úspešne sa pobil o postupové miesto, ale vo ¼ finále zaspal trochu štart a v prvej klopke musel zabrať za brzdu, lebo sa pred neho natlačili ostatní pretekári a tým sa skončili postupové nádeje ďalej.
 

Adam dostal do svojich rozjázd starších borcov, ale prvá rozjazda nasštartovala naše nádeje, čo sa však už nepodarilo  potvrdiť v ďalších rozjazdách a znamenalo to tesnú stopku z rozjázd.
 

Ujo Palo sa rozhodol rozšíriť slávu nášho klubu na MS a statočne sa pustil do bojov zo svojimi rovesníkmi, jeho Woodline zrýchľoval a ujo Palo to rozumne ukočíroval a v zdraví medzi ostatnými drakmi do cieľa v rozjazdách.
 

Bola to veľmi pozitívna športová udalosť, naviac, zorganizovaná na špičkovej úrovni a čo ma tešilo (že aj keď som bol vzadu v boxoch), počul som povzbudzovať českých a slovenských jazdcov a naše zástavy viali vysoko :) (vďaka Smoldovi :))....a pozerať na to, čo vedia na bajkoch mladí amíci a borci z Južnej ameriky, to na vlastné oči vyzerá ďaleko lepšie ako na videu.

Posledná Úprava ( Piatok, 25 november 2011 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI