3. a 4. kolo SP v Piešťanoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal Iginla Veľký Strom
Utorok, 28 jún 2011

Fotka 0
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Hneď po príchode na pripravenú piešťanskú dráhu nás ovial „ severní  vítr“ a spustil sa asi pol hodinový lejak, ktorý odložil preteky na neurčito. Keď dráha ako tak obschla, začali sa zrýchlené tréningy, až kým neprišiel druhý dážď.  To sa už organizátori  pohrávali s myšlienkou preloženia pretekov a my sme sa vybrali na kávu k Budhovi. Tá nestihla ešte ani vychladnúť, keď hlavný rozhodca nariadil štart pretekov. Budha potom zariadil prívetivé počasie a preteky začali odsýpať v zrýchlenom tempe.

V kategórii neregistrovaných prekvapila naša nová nádej Jesica, vyhrala kategóriu a obdržala najväčší pohár. Držíme palce aj nabudúce !

5 a 6 ročným tvrdila muziku Timka a zaslúžene vyhrala kategóriu. Matúško prekvapil v kategórii 7 a 8 ročných, keď bral 2. miesto. Aďo ( zajac Bugs, viď foto ) skončil v sobotu 4. a Lukáš  bral 7. miesto.

Paťo po dobrom výkone v kategórii 9 a 10 bral 2. a Kubko po slabých štartoch zdolával štyroch domácich jazdcov a skončil 4.

Adam Rojček v kategórii 13-14 testoval nový bike, s ktorým možno pôjde MS a ME. V sobotu dal 3. miesto, ale ak vydržíte do konca článku, dozviete sa ako to dopadlo v nedeľu.

Kiko a Luky medzi 15 a 16 ročnými mali plné ruky aj nohy práce brali 5. a 6. miesto.

Nás cruisrov po prechode spojili s cruisrami 15 až 29. Ja som bral 6. a Fero ( safety car ) bral 7.

Po vyhodnotení, zaliatom zapadajúcim slnkom sme sa rozbehli do rôznych kútov Piešťan a okolia, pretože Hotel Piešťany, známy svojou výbornou polohou, bol preplnený hokejbalistami, tenistami a tunermi z víkendových eventov.

Časť výpravy, v ktorej som bol aj ja, sa presunula do spomínaného hotela a následne do Slovenského dvora na večeru. Po konzumácii Troch grošov, Aničkiných dukátov, píc, hamburgerov a demolácii detského kútika sme vhupli  do postelí.

Nedeľné ráno nás privítalo zamračenou oblohou a organizátori zvolili opäť zrýchlený režim s minimálnymi prestávkami. Tesne pred štartom nás prišiel podporiť aj tréner  Palo s rodinou, plný zážitkov s predošlej noci.

Timka potvrdila formu (1.). Lukáš Chlistek  skončil na 5. mieste. Matúško a Aďo v súboji o tretie miesto, po vzájomnom kontakte spadli a brali 7. a 8. miesto. Paťo skončil v nedeľu opäť na 2., Kubko na 5. mieste.

Adamovi nový bike sadol a vyhral kategóriu. Kiko s Lukym spadli v klopenke po vzájomnom kontakte a brali 7. a 6. miesto. Ja a Fero  5. a 6. miesto.

Preteky skončili  úspešne a my sme mali dosť času zastaviť sa na ZOO farme Nový Zéland, v obci Modrová, cca 20 km od Piešťan. Videli sme klokany, vtáky EMU, bizóny, Maorskú osadu a Hobbitské domčeky z Pána prsteňov.  Doporučujem ako rodinný výlet.   http://www.modrova.eu.sk/indd.pdf

Tešíme sa na Majstrovstvá Slovenska prvý júlový víkend v Rači.