header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Všetky cesty vedú do Kodane PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Piatok, 17 jún 2011
Fotka 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
V rámci našej tohtoročnej prípravy sme sa rozhodli, že spojíme príjemné s užitočným a potrénujeme na dráhe, kde sa budú konať tento rok Majstrovstá Sveta. Po celodennom sedení v aute a lámaní rekordov cez Poľsko a Nemecko, sme sa dostali na trajekt, ktorý bol príjemným spestrením nášho výletu a pre mnohých premiérou na lodi. Pre domácich je to niečo podobné autobusu a po prirazení k druhému brehu, boli všetci pripravení vyštartovať.

Potom sme už sme sa už len chvíľu kochali Dánskou krajinou (stmieva sa až po 22,00) a dorazili sme do nášho prechodného pobytu – hostelu neďaleko dráhy, ktorý sa stal pomerne príjemným stanom našej výpravy na 3 dni.


Na druhý deň ráno sme sa vybrali hľadať dráhu, ktorá sa ukázala skrytá pri motokrosovej dráhe a akonáhle sme vystúpili, dorazil zvyšok našej výpravy z Česka a potom aj prezident miestneho klubu, ktorý nám odovzdal kľúče od štarťáku a mohlo sa začať trénovať. Chvíľu sme meditovali nad sklonom štarťáku a jednotlivými prekážkami a ja osobne úprimne obdivujem Eliťákov, ktorí sa neváhajú pustiť z toho kopca a naviac ešte kontrolovane skočiť, ale tieto pocity rýchlo prešli a mohlo sa trénovať.


Rýchlosť a perfektný povch dráhy viedol dokonca popoludní k výmene prevodov a tak sa dali testovať aj takéto parametre, ako čistý amatér môžem potvrdiť, že dráha vyzerala parádne.


Nádherné počasie nám vydržalo po oba dni a v nedeľu po obede zostal čas aj na otestovanie MHD a vyrazenie do mesta. Kodaň sme zobrali po čiarkovanom turistickom okruhu a keď už sme niektorí nevládali prekladať nohami, prišla záchrana v podobe hľadanie cache skrýše, čo sme síce nezvládli, ale komando pod vedením Tomáša objavilo nenápadnú kaviareň, kde schladilo svoj 3 dňový absťák kvalitným pressom :). Príjemným prekvapením bolo objavenie autobusu s reklamou na MS.


V pondelok prišli preteky, ktoré sa niesli v duchu Dánskeho pohára a chaosu v organizácii. Myslím, že to určite nebola generálka na MS, alebo príde iná magická partia, ktorá to tam bude riadiť, ale táto skupina organizátorov moc tomu nerozumela - zopár deti sme si museli zaradiť sami a Adamovi dovolili odštartovať na štarťáku s inou rozjazdou, za čo ho dali na posledné miesto v jeho rozjazde.


Postupne sme sa však prehrýzli cez rozjazdy (všetci naši jazdci postupovali ďalej) až k semifinálkam, kde išiel Miško a Adam R. Miško sa spoľahlivo kvalifikoval do finále a Adam bol na najlepšej ceste urobiť to isté, ale doslova naňho skočil iný pretekár a tak zakrešoval a dostal voľný poukaz na exkluzívnu starostlivosť v unimo bunke a vyčistenie odrenín kartáčikom. :)


Vo finále B9 Adam Smolík nenechal nikoho na pochybách a od štartu udával tón finále a vyhral celú kategóriu. Miško išiel zvonku v B12 a v rozľahlej prvej klopenke ho vyviezli na vonok, z čoho neskôr vyťažil pekné 3.miesto.


Spiatočná cesta bola spojená s návštevou nemeckého Mckáča, drgotaním po rozbitej poľskej diaľnici a potom nejakým kúzlom, ktoré urobil ujo Palo, lebo sme boli spať zázračne rýchlo :) (díky šéfe!).

Posledná Úprava ( Piatok, 17 jún 2011 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI