header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Pokračovanie ČMP v Nižbore PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Utorok, 15 jún 2010
Fotka 8
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
Po bezpretekovej pauze, spôsobenej presunom pretekov, sme sa zúčastnili pokračovania ČMP v Nižbore. Ja som osobne v Nižbore ešte nebol a tak som bol sám zvedavý na dráhu a prostredie. Cestou do Nižboru nás ešte na západnom Liptove postretla nepríjemná záležitosť, keď sme museli brzdiť v dedine za jedným nepredvídateľným Rakúšakom, čo sme zvládli, ale dve autá za nami sa im to už nepošťastilo. Tak sa nám Felda za našim chrbtom chcela pozrieť do kufra, čo sa  jej podarilo zpolovice a zostala visieť na ťažnom zariadení a pochrúmala nám zadok auta. Tam sme potom stratili čas rôznymi policajnými úkonmi.

Noc v Beroune nás trochu ochladila a zatiahnuté ráno vzbudzovalo nádeje, že deň nebude až taký sparný, čo sa ukázalo ako ťažký omyl.

Slnko sa pustilo ukrutne pražiť a pražilo až do fináliek, väčšina účastníkov to kompenzovala kúpaním v blízkej Berounke a my sme to riešili návštevou bufetu. Priamo z dažďov, záplav a chladu sme skočili do tropikária.
 

Priznám sa - dráha ma trochu prekvapila, mala zvláštny profil a zvlášť na malých jazdcov boli niektoré prekážky hlboké a potom to bolo ako hojdanie na húpačke. Druhá vec – jazdci sa stažovali, že sa im šmýka na štarťáku, čo bola asi pravda, lebo som videl aj niektorých skúsených harcovníkov, ako štartovali z jednej nohy alebo po dráhe dobiehali zlý štart.

Inak prostredie bolo veľmi príjemné, ruku nad celým podujatím držal český herec p.Hanák a sponzorsky sa na pretekoch podieľalo viacero firiem – z čoho naviditeľnejšia bola asi ING ,ktorá tam mala postavený aj informačný stánok. Ďalšia zaujímavá vec bola, že pretekov sa zúčastnili pretekárii min. 4 krajín (ak nerátam  Slobodné kráľovstvo Palúdzky a okolia :) a iné krajiny, ktoré som si v tom chvate nevšimol). Okrem nás boli Maďari a prišla aj Ruská equipa, čo celkom zaujímavo zamiešalo štartovkami.
 

Tréningy ubehli úspešne a kúsok po jedenástej sa mohlo začať pretekať. Miško v B11 dostal ťažšiu rozjazdu, ale poradil si s ňou celkom úspešne a po dojazdoch na 2. a 3.mieste sa kvalifikoval priamo do finále. Adam dostal takisto našlapanú rozjazdu, kde bolo najmenej 5 borcov, ktorý boli kandidátmi na postup, ale začal veľmi presvedčivo a hneď v prvej rozjazde dal 1.miesto a zvyšné už na istotu a takisto priamo postupoval do finále.
 

Pred finálkou nám zaspieval operný sólista českú hymnu a mohlo sa ísť na to.
 

Už dávno som nevidel finálky, kde sa to tak miesilo a padalo. Miško mal kolíziu hneď na štarte a s borcom odchádzali z rampy poslední a keď sa už dotiahol do balíka, padol pred ním iný borec a opäť ho spomalil- takže nakoniec bol spokojný so 6.miestom. V Adamovej finálke sa to zomlelo v druhej klopke a Adam sa tiež musel predrať cez cudzí bicykel a nakoniec to dotiahol na 5.mieste.
 

Po pretekoch si chlapci ešte na dráhe potrénovali a trochu zaskákali, Adam dal aj prvý skok na profi sekcii, potom sme sa zbalili a vyrazili sme smer Klatovy.

Na druhý deň sme v rámci prípravy na EP potrénovali na dráhe v Klatovoch, areál je viac upravený a prerobili aj poslednú rovinku, tak to vyzerá zaujímavo. Chlapci išli trochu poobzerať aj dirty vedľa dráhy a Adam trochu poskákal a pobrali sme sa späť, merať cestu domov, teraz už bez záujemcov o náš kufor :), akurát Adam trochu potunil vidlicu v Klatovoch...
 

Na pretekoch a aj potom na tréningu v Klatovoch nás prekvapili Rusi, kde niektorí z nich šlapú ako draci a ešte asi budeme o nich počuť...vyzerá, že to s bikrosom myslia vážne....

Posledná Úprava ( Utorok, 15 jún 2010 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI