header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Zima v Pardubiciach PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Štvrtok, 15 apríl 2010
Fotka 3
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
Po dlhej zimnej prestávke sme sa vybrali na prvé vonkajšie preteky a to už tradične na kontrolné preteky do Pardubíc. Skúsenosti z piatka popoludnia nám hovorili, že je dobré vyraziť skôr, aby sme tam boli v nejakom normálnom čase a napodiv, cesta bola dobrá a hlavne na českej strane prebiehala plynule, ak nerátam môj neúspešný pokus vyzuť chodcov v Pardubiciach na ceste.

 

Cez víkend sa očakávalo nepríjemné sychravé počasie a predpoveď hovorila aj o búrkach a tak sme vyhodnotili záložný plán, že ak to bude veľmi zlé, išli by sme späť do tepla na Liptove. Ráno sme udreli nejaké ceremónie o smaku cynamonowom a vybrali sme sa z dedinky, kde sme spali, po trolejbusových trolejoch, ku dráhe. Dráha bola výborne pripravená, nebolo poznať, že by jej nejaké zrážky vážnejšie ublížili. Profi sekcia, ktorá je často postrachom Junior/Elite, sa nezmenila a stále sú tam veľké kopce na polety.
 

Pre menšie kategórie je stále lákavá rytmická sekcia, ktorá v pretekoch často rozhoduje a hovorí o technike jazdca.
 

Chlapci potrénovali a čakali sme na rozpisy v oboch kategóriách. Môj skromný odhad hovoril o tom, že jazdcov je menej, ako po minulé roky, možno sa na tom podpísalo počasie a možno aj to, že sezóna sa v našich končinách ešte úplne nezačala a šetria sa.
 

Miško a aj Adam mali dostatok jazdcov a išli na 2 rampy, obaja dostali akceptovateľné rozjazdy a prebojovali sa teda priamo do finále. Boli tam však aj kategórie, kde tých jazdcov bolo málo a išlo sa len na súčty. Preteky pomerne odsýpali len s jednou vážnejšou prestávkou na opravu rampy, ale inak sme sa všetci úspešne vyhýbali dažďu. Teplota bola veru pod 10 a navliekali sme, čo sa dalo a vďaka Palovmu luxusovému autu sa dalo posedieť aj v teple.
 

Čo čert nechcel – pršať začalo priamo pred finálkami, ale myslím si, že ich to nejako vážne neovplyvnilo. Miško v B11 prešiel s rozumom prvú rovinku a aj klopku a zaradil sa za duo šarkanov pred ním a to aj doviezol do cieľa, s čím bol veľmi spokojný. Adam v B12 bojoval o umiestnenie na bedni a nakoniec takisto priviezol 3.miesto, čo je po zimnej prestávke veľký úspech. Po pretekoch sme sa rýchlo snažili zbaliť veci, aby nenamokli a počkali na vyhodnotenie.
 

Ja osobne som chvíľu zažil sklamanie, lebo som nemohol nájsť vojenský stan, ktorý tam už tradične býva a kde jedna partia varí rôzne lahôdky a potom som ich spokojne našiel na inom mieste, ako kedysi bývali :).
 

Po pretekoch sme sa snažili nájsť nejaké miesto na večeru a po návšteve tanečného parketu u Modrej Lagúny – hej, take niečo podobné tam mali, sme absolvovali večeru a išli sme naberať sily na druhý deň.
 

V nedeľu sa išlo 1.kolo ČP pohára BMX a preteky už boli poznačené neúčasťou Moravských jazdcov a aj niektorých českých. Miška a Adama zviedlo do jednej rozjazdy rozlosovanie v B11/12 a Adam sa s dráhou už tak zžil, že v rozjazdách zašiel 2x 1.miesto. Miško sa cez opravky takisto dostal do finále. Vo finále to mal Adam našlapnuté dobre, akurát chyba v 1.klopke ho posunula na 4.miesto. Miškovi sa podarilo nakoniec vybojovať 5.miesto. Ja som potom našu delegáciu opustil, ale počul som v správach, že na Slovensko letela "strieborná raketa“  s nápisom BMX Team Liptov :).
 

Na pretekoch sa zúčatnili aj ďalší slovenskí jazdci – Kristínka vyhrala v B10 v sobotu, Mário Veľký v sobotu skončil na 2.mieste. Adam Novák nenašiel premožiteľa v B12 a Miško Tomčo zajazdil parádne v B15/16 a prvý deň bral 3.miesto a na druhý deň bojoval o 1.miesto, ale spadol.
 

Elitu vyhral prvý deň Lukáš Měchura, ktorému to šlapalo celkom pekne, najvážnejší favorit na domácej dráhe – Štepán Tumpach to po druhej prekážke zahodil a zobral so sebou aj Tamáka a Švuba, takže nakoniec skončil druhý Míla Myšík, ktorý bezpečne prepružil profi sekciu...hej, už pršalo.
 

Druhý deň si to Štepán vynahradil a vyhral Elitu, za ním skončil Tom Doležal a tretí bol Tom Haluza.
 

Tak a sezóna snáď môže začať....

Posledná Úprava ( Piatok, 16 apríl 2010 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI