header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
2.Twister Cup 2010 PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Štvrtok, 01 apríl 2010

Fotka 19
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Na končiaroch našich kopcov sa začal topiť sňah a to bol signál, že by bolo dobré sa ísť pozrieť do Šenkvíc na 2.tohoročný Twister Cup. Ja som bol už v Bratislave, tak som len vyčkával polovicu našej výpravy, ktorá dorazila priamo do haly. Chlapci sa hodinku povozili a bol na nich poznať zimný výpadok, chvíľu to aj vyzeralo, že  ich prekážky pekne rozhádžu, ale všetko sme dobre ustáli a išli sa ubytovať na Ranč. Po večernej taktickej a mentálnej príprave v pizérii, sme sa s očakávaniami uložili spať.


 

Nový deň nás dostal hneď od začiatku – Adam strávil noc medzi záchodom a posteľou a do obeda bol viac zelený ako posledná stopa Yettiho po špenátovej večeri. Po skúške bajku sa radšej rozhodol oddychovať v aute.


K našej výprave sa pripojil ešte čierny kôň Elite (v 20kách a aj Cruisroch) Peter Palásthy a Hanákovci.  Parkovisko sa začalo pomaly zapĺnať, kedže na druhý deň mali byť halové české majstráky a neskôr sa mohlo začať. Ľudí bolo menej, ako minulý rok, ale účasť nad 80 ks je vždy paráda a to sa ukázali aj pretekári z Maďarska a Poľska.
Adam Hanák zbieral cez zimu lyžiarske zručnosti a to bolo v prých jazdách poznať. Postupne sa snažil so svojimi súpermi bojovať a veruže sa jeho výkon zlepšoval a zastavil sa v semifinále, kde mu chýbalo trochu štastia.
 

Miško dostal nabitú rozjazdu a bojoval hlavne so sebou, keď chcel ísť vyššie. Bohužiaľ mu to jazdecký výpadok zatiaľ nedovolil, dal v rozjazdách 3.miesta a ostal v základoch.
 

Náš  klub rozvíril po dlhom čase aj vody Elite, keď Peter Palásthy išiel aj 20 a aj Cruisre. Po tom, ako dostal do líc zdravú farbu a osedlal druhú klopku, ktorú si chcel zobrať domov pod pazuchou J, sa rozhodol, že pľúca mu stačia iba na jednú kategóriu a sústredil sa iba na Cruisre. Prvé preteky po zime však takisto dali iba na rozjazdy.
 

My sme chodili pravidelne skontrolovať bufet, či im nedošiel tovar a či je stále v požadovanej kvalite a veraže bou!!! Len halou sa potom všade ozýval Bon Jovi :)....
 

Palo dokazoval na parkovisku svoje zručnosti a pustil sa do opravovania zapeklitého problému Mercedesa, čo sa mu podarilo, len neskôr si zdravotný stav Adama vyžiadal transport domov, takže nás opustili.
 

Po príjemnom večeri na penzióne sme prišli  opäť na dráhu v nedeľu ráno. To je čas, keď usporiadatelia vždy starostlivo premyslia preteky a preto to trvá dlhšie. Naviac sa to skomplikovalo aj pravidlami českých majstrákov, takže medzičasom mali šancu sa predviesť na dráhe viacerí frííístajlisti a skončilo to zopár pádmi a odstúpením pretekov.
 

Adam už mal skúsenosť z dráhy a išiel si svoju stopu, ktorá ho na druhý deň podržala a prebojoval sa až do finále.Vo finále trpezlivo sledoval súperov a na cieľovej rovinke si dovolil parádu, keď prešprintoval chlapca pred sebou a bral 3.miesto.

Miško ešte nebol v pohode  a sústredil sa iba na umiestnenie, čo nebol ten najlepší spôsob, ako pretekať a zobral opäť 3.miesta  a ostal v základoch.

Peter teraz už išiel len Cruisre a v nich sa držal a postúpil až do finále, z čoho mala najväčšiu radosť jeho Zuzka a my sme mu vypísali cieľovú prémiu za bedňu – fľašu šampusu. Toto sa síce nepodarilo, ale 4.miesto je známkou kvality.

Myslím, že prvé preteky sa podarili, už len teraz aby bolo teplejšie, v hale sa mi stále parilo od úst :).

Posledná Úprava ( Štvrtok, 01 apríl 2010 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI