header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Bailando v Píščanoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Utorok, 29 september 2009
Fotka 0
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
Kto nevidel a nezažil, neuverí. Jednoducho, ani ja som nechápal, kde sa pod tuhými bikrosárskymi kruniermi môžu skrývať takéto tanečné talenty….a veruže aj nejedna nemenovaná tanečníčka z Palúdzkej obdrala v Piešťanoch svoje črievice na parkete. Ale o tom neskôr, najskôr o dodatkovom a poslednom dvojkole SP BMX 2009, ktoré sa konalo v Piešťanoch.

 


 Úmyselne píšem o dodatkovom, pretože nebolo plánované a doplnilo sa do kalendára až na poslednú chvíľu. Ja som osobne v Piešťanoch na dráhe ešte nebol a tak som bol sám zvedavý, ako to bude vyzerať, zvlášť, keď sa viaceré aktivity konali na poslednú chvíľu.

 

Dráha však bola pripravená a aj nová rampa bola nainštalovaná, síce miestami ťažko rozdýchavala svoju vlastnú váhu, ale preteky prebehli v poriadku.
 

Ráno prihrmelo predstavenstvo zo SZC a zavesilo na nástenku výsledky po 8.kolách a začalo sa pri nástenke veľké počítanie a aj kalkulovanie o výsledkoch.
 

V B6 sme mali našu kompletnú kategóriu – všetci traja jazdci boli z nášho klubu. Aďo oba dni tvrdil muziku a bral 1.miesta a aj celkovo v SP 1.miesto. Matúško, naša nová posila, zbieral statočne skúsenosti a doťahoval sa na Aďa, čo mu stačilo oba dni na 2.miesto a celkovo na 3.miesto. Timka im úspešne sekundovala a robila radosť starému otcovi, ktorý ju povzbudzoval po dráhe a oba dni brala 3.miesto a celkovo krásne 2.miesto.
 

V B7/8 kraľoval v sobotu Paťko a nebyť jeho tanečným povinnostiam v nedeľu, bol by sa bil o 1.miesto aj v nedeľu. Celkovo však jednoznačne potvrdil 1.miesto v SP. Na druhé miesto sa v sobotu posadil blesk z Podtúrne – Adam Hanák, ktorý aj v nedeľu vyhral. Adam bral celkovo v SP 3.miesto. Kubko Krnáč sa po dlhom čase  ukázal na okruhoch SP BMX a statočne sa bil s prekážkami a postupne, po tréningovom výpadku, sa približoval ku ostatným jazdcom, v sobotu to dalo na 8.miesto a v nedeľu na 7.miesto. Jožko už suverénne krúžil po dráhe a miestami už predvádzal predbiehacie manévre a súboje s ostatnými pretekármi, čo vynieslo v sobotu 5.miesto a v nedeľu 6.miesto, celkovo 6.miesto.
 

V B9/10 sa po chorobe pustil opäť do jazdenia Miško a sám som nevedel, ako to vypáli, naviac, v sobotu v 2. rozjazde nepríjemne spadol a lekárka hovorila o návšteve nemocnice, na čo sa pozbieral a dojazdil úspešne na 1.mieste. Druhý deň rozumne doniesol body do cieľa vo finále na 2.mieste, čo mu vynieslo celkovo 1.miesto v SP.
 

V B11/12 sa Adam pasoval s dvojblokom lokálnych jazdcov, po pekných štartoch a technických jazdách, potvrdil, že je zžitý s novým bajkom a bral oba dni 2.miesto a aj celkovo  2.miesto v SP. Samo je na dráhe odvážnejší a nebojí sa bojovať s ostatnými jazdcami a začína sa posúvať vyššie aj v poradí - v sobotu aj v nedeľu zajazdil 6.miesto a celkovo to vyšlo na 8.miesto.
 

V B13 až nekonečno bojoval Lukáš o celkovo 2.miesto vo svojej kategórii. Tým, že táto kategória bola miešaná, dala mu skvelú skúsenosť overiť si svoje schopnosti so staršími jazdcami a ja som bol príjemne prekvapený jeho dravým výzorom a aj technickým poňatím jazdy. Takže oba dni dal 2.miesto v kategórii a celkovo takisto 2.miesto.

Naši matadori sa stretli v Cruisers 30+. Palo tomu nedal pokoj a stále pokúšal to prvé miesto. Konečne to vyšlo a premenil hodiny driny pri tréningu na dráhe, v posilovni a šprintoch v hale medzi štiepkou a podarilo sa mu v sobotu obsadiť 1.miesto...akurát sa mi zdalo, že mu chýbala radosť z jazdy :). Na druhý deň úspešne zaskóroval 2.miesto, ale už rozradostnený a celkovo 3.miesto.

Ferko jazdil spôsobom neprehliadnuteľného bikrosového elegána a oba dni zobral 5.miesto a celkovo 4.miesto. Iginla Intense sa rozhodol, že opäť zakýve poradím v exkluzívnej kategórii Masters a to sa mu aj podarilo – 2x bral 4.miesto a celkov skončil 6., čo je jeho životný športový úspech :). Osobne som ich obdivoval hlavne v nedeľu ráno...
 

No, SP BMX 2009 je úspešne za nami, takže treba nám len poďakovať sponzorom, podporovateľom a trénerom, že sme to takto mohli zvládnuť a takisto si popriať veľa zdravia do ďalšieho ročníka.

....a aby sme Vás neochudobnili – v sobotu večer pristála na grilovačke pri Sĺňave supernova menom Fero Bailando. Lákavé rytmy cigánskej muziky len umocnili jeho tanečné grify, čo najskôr zlákalo blonďatú tanečnicu z Palúdzkej a celé obecenstvo ich povzbudzovalo v ich tanečných kúskoch a postupne sa pridávalo :)...no, neviem, či sa to podarí zopakovať, až sa mi tlačí na jazyk Zlatá Brána a pesnička "Kto neverí nech len príde na návštevu k nám" :)

Posledná vec – chcel som trochu napísať svoj osobný názor na blokovanie a zatváranie v bikrose (čo je súčasťou bikrosu, je to kontaktný šport), ale nebudem. Možno by ma exkomunikovali z našej nádhernej a mohutnej BMX komunity :)...a veď viete aj tak....
Posledná Úprava ( Pondelok, 05 október 2009 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI