header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Pre-race a Majstrovstvá Európy vo Fredericii, Dánsko PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Nedeľa, 19 júl 2009

Fotka 8
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Vo štvrtok večer, týždeň pred ME, sme sa po hektickom balení vydali na stíhačku za Rojčekovcami, smer Huty a Poľsko. Prvá zástavka bola vo Wroclawi, kde sa naša výprava zišla a kde sme strávili noc.

Na druhý deň nás už čakalo slabých 800 km do Fredericie, čo sa nám úspešne podarilo prekonať. Večer sme zakotvili v kempe, kde sme to zapili Palovým extra strong dánskym pivom z 1l plechovice, ktoré bolo len pre veľkých chlapcov. V kempe (v tej nepokosenej a neupravenej časti) už stál 1 slovenský stan – Madarásovci a 2 české karavány. Dánov umiestnili do “krajšej časti” :), kde nemali vysokú trávu.

Hneď začiatok nášho dream-tripu dostal trhliny v podobe dánskeho, snaživého strážnika kempu, ktorý nám vysvetlil možné aj nemožné pravidlá pri obývaní kempu a stavaní stanov na pozemky, ktoré sme si od nich prenajali a nie lacno zaplatili. Nakoniec to vyvrcholilo tým, že sme mu okolo polnoci “slušne” vysvetlili, čo si o jeho pravidlách myslíme, na čo sa vzdialil a na druhý deň musela Mirka diplomaticky vyjednávať postavenie altánu na pozemku.

Prvé, čím nás Dánsko prekvapilo bolo stmievanie – ani sme sa nenazdali a deti sme posielali do stanov okolo 23:00, keď bolo ešte vidno a o 4,00 už bolo zase vidno. Z toho sme usúdili, že strážca kempu je stresovaný hlavne tým, že sa kvalitne nemôže vyspať a potom to prenáša na ostatných :).

Druhá zaujímavá vec bola súhvezdie Tuborg, ktoré na nás omamným modrastým svetlom svietilo z pivovaru neďaleko kempu…bohužiaľ, ako sme neskôr zistili, na exkurziu nás nepustia a na rúrky sme nenarazili, aj keď sme sa snažili :).

Posledná vec boli čajky na majestátnom veľtrhovom zariadení. Ja som normálne prírody milovný človek, ale tieto potvory začali “štekať” (áno, lepšie výraz na to nemám) ráno o 4:00 a vždy ich jedna rozoštekala a ostatné sa ku nej pridávali. Z vnútra stanu som mal dokonca pocit, že tie odvážnejšie robili aj nálety na stany, spojené s bombardovaním privandrovalcov, čo vo mne vyvolávalo chuť ísť si vystrúhať gumipušku. Našťastie, po dôkladnom “zaočkovaní”, mi to už bolo druhú noc jedno a čajky sme už nevnímali.

Po udomácnení sme sa vybrali pozrieť dráhu, ktorá bola napasovaná do haly. Ja osobne si myslím, že ME dostali Dáni za zásluhy, pretože každý rok organizujú indoor preteky. Nakoniec, dráha nebola zlá – postavená z hliny, neprášilo sa, bola rýchla a trochu hrboľatá…na druhej strane sa musela zmestiť medzi stĺpy v hale, čo ovplyvnilo hlavne prvú klopku, ktorá priestorom nebola luxusová.

Na druhý deň sa už zbehli hlavne lokálni pretekári na Dánsky Pohár, prišlo zopár jazdcov zo SR, ČR a vnímal som tam aj účasť z Maďarska a Belgicka. Rozsahom to mohlo byť zhruba ako náš pohár, ale organizácia odsýpala podstatne rýchlejšie a v starších kategóriach mali ďaleko viac jazdcov – hlavne v Elite.

V G9/10 vodila pretekárky vpredu po oba dni Kristínka a nenašla rovnocennú súperku. Takže vždy po štarte bolo počuť hlavne jej meno a brala za 2 dni zaslúžené víťazstvo (preteky sa vyhodnocovali za 2 dni).

Miško si v B9/10 zvykal na dráhu a na druhý deň sme našli aj jeho dvojníka – Monika sa mu tiež pokúšala prihovoriť a potom zistila, že si s ním moc nepokecá a skoro mu pobúchala po helme…mal taký istý bajk, ten istý dres a aj helmu…a neskôr sme zistili, že aj topánky a ešte aj nohavice má také, čo Miško nosil rok predtým :). Anyway, Miško sa s chlapcami z Dánska pustil do pretekania a zadarilo sa mu vyhrať oba dni, čím aj vyhral preteky celkovo.

V B11/12 išiel Adam so staršími chlapcami a veraže sú niektorí Dáni celkom urastení. Na prvej rovinke a v prvej klopke trochu Adama vždy zatlačili a takisto Adam skúšal správnu sekvenciu na prejazd 3. rovinky, tak z toho bolo 1.deň 4.miesto a 2.deň 3.miesto, čo dalo celkovo na 3.miesto.

Náš lietajúci kouč v CR 40+ získal sympatie komentátora a publika a normálne ho potom povzbudzovali a ja som kde-tu zazrel aj pokusy o mexickú vlnu :). Toto všetko prispelo k tomu, že Palo vyhral po oba dni a aj celkovo vo svojej kategórii.

Ja som sa zúčastnil team manager meetingu, kde som sa snažil tváriť dôležito, akurát som zostal sklamaný v tom, že si tam každý niečo zapisoval, teda okrem mňa a ja som ani za toho z tej dánštiny nedekódoval, čo stale píšu :). Tak sme preteky odjazdili zjavne nepoučení.

Po pretekoch sa  naša výprava trošku rozdelila. Jedna časť pod vedením našich turistických sprievodkýň sa vybrala do Fredericie na obhliadku mesta, vychutnať si jazz&blues festival  a oslavy nejakého významného výročia.


My, menej kultúrni – hlavne chlapci a ja, sme sa vybrali do lokálneho vodného sveta, kde boli rôzne atrakcie. Vyhrali skokanské dosky a mostík. Druhú skupinku sme počkali neskôr v parku s detskými atrakciami – chlapcov zaujala hlavne Tarzánia, ja som obchádzal búdky, s nádejou, že tam nájdem bufet a oni ho zatvorili...takže smola... Musím však potvrdiť, že Dáni naozaj myslia na rodiny a deti a aj v bazéne a aj v parku bolo veľa lákadiel a ak nerátam vstupný poplatok do bazéna, tak všetko ostatné bolo zdarma.


Druhý deň sme pokračovali v objavovaní Dánska a vybrali sme sa do Legolandu, kde nás zlialo, ale vôbec nás to neodradilo od atrakcií. Niektoré sme absolvovali viac-krát a našu prítomnosť tam mohli rozoznať podľa zvuku, ktorý vydávala Monika :). To ju ale neodradilo od toho, aby si vyskúšala rameno robota a visela na ňom aj s Palom dole hlavou a nechala sa šmárať z prava-doľava a späť :). Tu chcem ešte poznamenať, že požiarnické družstvo BMX LM obsadilo v tuhej konkurencii a súťaži v Legolande 3.miesto, čo bol úspech obrovskýýýý, vďaka kapitánke a hlavnej pumpovačke Mirke.


Potom sme opäť boli preveriť Fredericiu a ešte raz – pre veľký úspech aj miestne kúpacie centrum aj so saunami a to sa už začali trúsiť ďalší členovia našej slovenskej výpravy.  Keďže národný tréning nám dali až na večer, vyrazili sme ešte do Silkeborgu, do jazernej časti Dánska, ktorá bola veľmi malebná a dala sa prejsť na kanojkách. Potom sme sa ešte cestou stavili v múzeu veteránov – áut, kde mali naozaj zaujímavé kúsky. Odtiaľ sme už prášili na prvý národný tréning.


Na druhý deň, skoro ráno, boli ďalšie tréningy a časť našej výpravy sa ešte vybrala pozrieť za turistikou do Labyrinthie, kde nám naše dievčence museli preliezať ploty, aby sa dostali z labyrintu von. Správnu cestu sa im nepodarilo nejako objaviť :).  Potom mi povedali, že to tam nepreliezajú prvý krát, takže pomôž si ako vieš. Ja som mal šťastie, že so mnou išiel Kubko, lebo sme vyliezli z labyrintu úspešne a ani sme nič nemuseli podliezať, alebo preskakovať.


Popoludní už začali kategórie Cruisers...a vyzeralo to, ako minulý rok – Majstrovstvá Francúzska v Dánsku. Sem-tam (hlavne v tých vyšších kaetegóriach) im nejaké miesto vyfúkli Holanďania, Lotyši, miestami naši českí bratia a čo som bol prekvapení – Švajčiari!!!
Z našich borcov mal asi najbližšie k postupu Martin Tomčo, myslím, že zašiel 4,5,6 a takisto sa s nažil aj Martin Maurer a Peter Škvára. Palo to v 40+ rozpálil v 1.rozjazde a došiel na postupovom 4.mieste. Potom jeho spolujazdci odhalili jeho schopnosti a v 2.rozjazde už ho zavreli a tak Palo došiel na istotu 5.a 6. a spolu sme pozerali zvyšok pretekov.
 

Kuriózna situácia nastala v jednom semi Elity mužov, kde nastúpilo 5 jazdcov „dutch army“ a teda len 4 mohli ísť ďalej. Vo finále to nakoniec bral môj favorit Roy Van den Berg, ktorý momentálne jazdí v skvelej forme. V ženách to zobrala Eva Ailloud z Francúzska.


Prišiel deň D pre mladších challenge jazdcov a s ním spojené skoré vstávanie a tréning a obzeranie, koho chlapci dostali do rozjázd. Aj Miško a aj Adam išli na 7 rámp a v prípade úspechu by ich teda čakalo ¼ finále. Chlapci boli pred pretekmi  nervózni, ale to z nich z veľkej miery opadlo po prvej úspešnej rozjazde. Miško a aj Adam s prehľadom zajazdili postupové miesta a tak sme čakali na ďalšie vylosovanie, čo sa objavilo rýchlo.

Adam dostal do ¼  známych Čechov, ale rozumne zašiel postupovú priečku a nepúšťal sa do súbojov, ktoré by ho mohli vyradiť. Zdalo sa mi, že sa dokonca jazdu od jazdy zlepšuje.
 

Neviem, kde sa v Miškovi zobrala tá odvaha – možno to bola ctižiadostivosť, ale vyťažil z 1.klopky vnútornú stopu a takisto si udržal postupové miesto až do cieľa.
 

Potom prišli semi, Miško sa opäť dostal na vnútro, ale teraz išiel na 5.mieste. V predposlednej klopke sa toho nezľakol a poslal to po vnútornej stope pod Lotyša, ktorého vytlačil (vtedy som nevedel, či nepadnú obaja) a na 3.rovinke im ušiel a došiel na postupovom 4.mieste.
Adam išiel po štarte do 1.klopky na 3.-4.mieste, ale vonkajšia stopa ho vyviezla na 5.mieste za Maťom Bohuslávkom. Na 3.rovinke ho však poznateľne sťahoval a keď bol na jeho úrovni a dával prekážku po zadnom, potiahol to moc a spadol. Ja si myslím, že mal v ten deň na finále, bohužiaľ, bikros je niekedy lotéria a niekedy to finále nevyjde. Adam však za posledné 3 roky dal 2x semi a raz finále na Európe, čiže sa  smelo môže zaradiť do Európskej špičky.
 

Miškovi zostala vo finále na výber posledná dráha a na prvej rovinke ešte trafil dvoják, ale opäť urobil v 1.klopke manéver, ktorým sa dostal dopredu a už to dotiahol na 5.mieste, čo bol preňho, medzi tou konkurenciou, obrovský úspech ( a snáď ho to povzbudí do ďalšieho tréningu).
 

Takisto výsledky nášho klubu ( s tým, v akých podmienkach sa pripravujeme) sú naozaj skvelou vizitkou.
 

V G10 Kristínka jazdila v rozjazdách rozumne na postup a potom to vo finále rozbalila a na druhej rovinke sa dostala na 2.miesto pred Holanďanku a bezpečne ho priviezla do cieľa, čím obhájila svoje 2.miesto z minulého roku a potvrdila takisto svoje miesto v EU špičke.
 

V B11 jazdil suverénne celý deň Adam Novák, tipoval som ho na prvú trojku-štvorku, čo potvrdil aj 2.miestom v semi. Vo finále však vedľa neho vyštartoval ako raketa, už mazák, Bou z Francúzska a zavrel ho, z 2.línie sa tam už len ťažko dalo natlačiť, ale 8.miesto hneď na prvý pokus je obrovský úspech.
 

My sme sa ešte boli pozrieť namiesto vyhodnotenia miestnu nemocnicu, kde Miškovi pridali malú výšivku na bradu. Večer sa zakončil veselou oslavou v slovenskm tábore.
 

Na druhý deň sa išli staršie challenge kategórie a v nich, v B15 bral Miško Tomčo nepopulárne 5.miesto v ¼ finále a Matúš Zmajkovič  bol 8. v semi.
 

V Elite sa očakával súboj o celkové prvenstvo medzi Martijnom Scherpenom a Arnoud Dubois, nakoniec to dopadlo o 1 bod pre Martijna, keď oba dni Elite na 20“ vyhral Roy Van den Berg.
 

Chcel som na záver vymyslieť niečo múdre a poučné, ale moc mi to nejde, takže snáď toto:
 

-bol to vrchol našej sezóny a zároveň aj príjemný výlet (Dánsko je veľmi pekná krajina a mrzutosti s kempovým ujčekom som im už odpustil a zabudol), teraz budeme oddychovať, takže príjemné prázdniny všetkým.
 

-Palo, vidíš, čo si spôsobil svojim trénovaním. Myslím, že aj ostatní slovenskí jazdci, ktorým si tam radil, sú ti vďační – takže ďakujeme....a teraz tú novú dráhu asi už budeme musieť dostavať :).

Posledná Úprava ( Sobota, 25 júl 2009 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI