Majstráky v Bratislave PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT
Nedeľa, 28 jún 2009

Fotka 32
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso  Bol to ešte bikros ?

Asi bol a počasiu človek nerozkáže, bohužiaľ si myslím, že dráha na takéto niečo pripravená nebola a počasie jej dalo zabrať nad mieru a zjazdnosť, koľaje na dráhe a podobné veci už moc s bikrosom nesúviseli. Takže majstrovské preteky boli založené hlavne na sile nôh a kto sa dokázal trochu v bagrovisku hýbať - takže skôr cyklokros.

Poďme po poriadku – predpoveď neveštila na víkend nič dobré a všetci sme dúfali, že sa počasie predsa len umúdri a bude pod mrakom, možno aj spŕchne, ale nebude kontinuálne pršať. Nestalo sa a tak sa preteky začali v daždi, dráha už mala niečo v sebe a tak po 2.rozjazde začalo menenie prevodov na ľahšie, pretože sa deti trápili.

B6 sa nám nazbieralo 5 borcov (teda presnejšie 4 a Timka), premiéru mal Matúško Gondžúr a ďalší dvaja menší chlapci. Hlavne chlapča z Košíc dokázalo v prvých rozjazdách šlapať vpredu s Aďom. Potom prišli veľké chvíle Matúška a prejavila sa jeho sila v nohách a dostal sa do popredia aj on. Kedže deti mali toho plné zuby a niektoré aj plakali, vrchnosť sa rozhodla, že skráti dráhu pre malé deti po 2.klopku a tu mal najviac síl Aďo pred Matúškom a Timka skončila 5..

V B7/8 čaroval Paťo, ktorý dokázal eliminovať všetkých súperov a aj hlavného konkurenta na titul - Adama Peška a s prehľadom vyhral. Jožko sa pomaly začína rozjazdievať a začína aj pretekať a skončil na peknom 5.mieste.

V B9/10 sa Miško trápil s blatom, ktoré mu vôbec nesedelo a po každej rozjazde pozeral na dráhu horšie a horšie, až som si myslel, že do finále vôbec nepôjde. Nakoniec sa zmobilizoval a vyšlo to na super 3.miesto, 1.miesto brala Kristínka.

V B11/12 sa Adam naháňal s borcami z Trnavy a Maťom Poráčom,  v jednotlivých rozjazdách si menili poradie a najvačším favoritom na 1.miesto bol podľa výsledkov Adam Novák z Piešťan. Náš Adam skúšal na dráhe rôzne veci, lenže blato pobralo techniku a tak bral vo finále 2.miesto, čo bol super výsledok. Samko mal s ťažkým prevodom značný handicap a pokúšal sa prebojovať do finále, čo sa mu nepodarilo a bral 10.miesto.

Lukáš sa v B13/14 v jednotlivých rozjazdách zlepšoval  a vo finále sa mu podaril pekný manéver, ktorým sa prebojoval na 3.miesto, ktoré aj udržal.
Naši borci na širokých pneumatikách začali opatrne v blate, ale postupne sa zoznamovali s úskaliami dráhy (Palo nastúpil 1.krát po zranení) a Ferko zvolil opatrný štýl. Palo nakoniec vo finále rozumnou jazdou vybojoval 3.miesto  a Ferko bral parádnu 6.

Takže tak, prvý deň skončil bez nejakých zaujímavých momentov, nevidel som skoky, žiadne dramatické predbiehacie manévre. Asi najdramatickejší moment bol, keď sa dvaja Twister jazdci (Milan a Matúš) zrazili v jednej rozjazde. Celký Majstrák mal nechutnú dohru v podobe sporného rozhodnutia vo finále spojenej kategórie Elite/Junior/ Men do skoro 60 rokov...padlo tam veľa vecí, ktoré medzi normálnych ľudí nepatria, ale asi aj taký je slovenský bikros....škoda, že pri tom boli aj deti...

Na druhý deň ráno bola dráha ešte mokrá a roboty sa chytili ľudia z ďalších klubov, aby klubové majstrovstvá mohli prebehnúť  dôstojne. Po nejakom čase boli koľaje rozhrabané a dráha vysypaná drťou (aspoň tie časti, ktoré najviac utrpeli) a mohlo sa začať pretekať.

Počas tréningov sa dráha trochu ujazdila a aj ju vyfúkalo a tak sa začalo jazdiť rýchlejšie a naozaj pretekať. Zmenou oproti predchádzajúcemu dňu bolo, že prišli naši Rakúski priatelia a nám v najmenšej kategórii odišiel jeden jazdec, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčové pre súťaž klubov.

B6 sme mali opäť naše tri želiezka v ohni, vo finále dominoval Aďo, ktorému sa pokúšal sekundovať Matúško, ale bohužial vo finálke spadol. Čiže výsledok bol – Aďo – 1.miesto, Timka – 3.miesto, Matúško – 4.miesto. Bohužiaľ, táto kategória sa nám nemohla zarátať do družstiev.

V B7/8 Paťo vyhral, čo sa dalo a zaslúžene bral ten deň jednotku. Jožko sa stáva opäť skúsenejším a bral 5.miesto.

V B9/10 sa Miško dobre vyspal a vyschnutá dráha mu tiež sedela lepšie a tak bral len víťazstvá, čo aj potvrdil vo finále 1.miestom.

V B11/12 sa Adam opať pretláčal so svojimi konkurentami a nikto nevedel, ktorá rozjazda ako môže skončiť. Nakoniec sa vo finále dostal za dvojblok z Piešťan a bral 3.miesto.Samko sa opäť skúšal prebojovať do finále, ale vyšlo to na 10.miesto.

V B13/14 sa Lukáš začal s dráhou hrať a niektoré momenty pripomínali jeho dravý štýl z minulosti. Vo finále dokonca vypálil na 2.mieste a dlho si ho držal, no na konci dráhy stačili 2 chyby a hneď sa prepadol na 4.miesto.

Naši Cruisristi neboli ten deň uznášania schopní a tak jazdili s mladšími. Najväčší moment dňa predviedol Ferko, ktorý zašpurtoval na cieľovke v opravke, predbehol konkurentku z Rakúska a prebojoval sa do finále, kde bral medzi odrastenými šuhajmi 4.miesto.Palo tejto kategórii kraľoval :).

No, výsledky, ktoré sa nám  zarátali vyšli na super 2.miesto, viac športového šťastia mali teraz Košičania, ktorých potiahli Cruisre a zobrali 1.miesto, k čomu im gratulujeme!!!!