header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Tak tady to máš, kluku chatrnej... PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Utorok, 02 jún 2009
Fotka 40
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
Po čase sme opäť vyrazili na ČMP, tentokrát do Prahy - Bohníc, kde boli plánované 2 kolá ČMP. Cesta tam sa premenila na pamätné striedanie počasia – keď sme sa prepracovali po vyše 2 hodinách do Rožnova, vravel som si, že už máme skoro vyhraté. Vrchnosť hore sa však rozhodla, že nám to skomplikuje a tak sme zažili jarno-letnú búrku v plnej sile a kráse.  Záver búrky sa zmenil na intenzívne krupobite a ja som si mohol vyskúšať grip letných pneumatík na zľadovatelej ceste. Druhá časť našej posádky sa pokúšala prečkať búrku pod stromom, čo im moc platné nebolo. Ak Vám moc nesedí nadpis článku,  v závere sa dozviete jeho význam, bo my sme všetcia urastení chuapi, žiadni chatrňáci :).

Po príchode do Prahy nám Ďurova Zuzka (navigácia) pripravila večernú exkurziu cez Spořilov, ale na záver sa ukázalo, že tento príbeh má šťastný koniec a my sme úspešne našli ubytovanie.


Ráno sme prifrčali k Čimickému háju, kde sa mala odohrať naša akcia a trochu sme sa porozhliadli po dráhe. Búrka jej očividne pomohla, presýpku prelialo, dráha spevnela a počasie  na druhý deň ju parádne vysušilo, takže preteky sa mohli začať v exkluzívnej  podobe. Keď som sa postavil na štarťák, tak mi trochu vyschlo v ústach a povedal som si , že ja by som sa dole teda veru nepustil....a možno aj hej, ale veľmo opatrno a po návšteve bufetu...opakovanej...a tak som si začal chlapcov merkovať trochu viac.
 

Prvá rovinka bola o šprinte a komu kolená nevrazili do brady, mohol si dovoliť pred-pred (predhodiť alebo prepružiť) prvú prekážku, rovno sa po zadnom vydriapať na „bouli“ a tí, čo mali v nohách väčšie gumy, mohli cez trojku skočiť priamo do klopky. Tu už dochádzal kyslík v pľúcach a ja už by som mal aj bielo pred priezorom v helme (ak by som sa tam ukrutnou rýchlosťou priplížil), ale niektorí machri to ešte rozšlapali na skok na 2.rovinke a driapali sa do prvého prevýšenia  na konci druhej rovinky. Tretia rovinka priniesla úľavu telu, ale ajhľa, zrada veliká, chcelo ju prejsť čisto technicky v štýle pumpája a vyústila do poslednej klopenej zákruty, kde sa ešte dala nabrať aká-taká rýchlosť pred poslednou rovinkou. Táto pomaly a nepatrne stúpala do cieľa cez technické prekážky a vycicala posledné sily z tela. Zvlášť zaujímavá bola posledná zákruta pred cieľom, ktorá bola do kopca  a navyše, posledná prekážka pred cieľom zrazu samovoľne narástla do výšky rajdov, čo mnohým urobilo miestami škrt cez pohárové ambície.
 

Toľko vzdychania nad dráhou, mne sa momentálne páči asi najviac z Česko-Slovenskej kotliny, impozantný je aj štarťák, ktorý majú kompletne ovládaný cez luft :), akurát by som nechcel cez preteky hľadať, kde sa to po..kazilo.
 

Keď som zbadal rozpisy, tak som skoro padol na sedaciu časť svojho tela. Zaujali ma 2 paradoxy – malých 6-tiek bolo na 4 rampy, takže naši západní bratia sa nemusia báť o budúce talenty a táto kategória zvykne byť najviac emotívna (aspoň pre realizačný tím), takže gamba dolu. Druhý paradox – kategória, ktorá zvykla byť najviac obsadzovaná – B11, bola zrazu iba na 2 rampy, čo bolo zvláštne (pritom je jedna z najkvalitnejších).
 

Takže, začneme s pretekmi: v B6 Aďko bojoval od štartu ako lev, útočil zo stredu štartového poľa a po vytunení prevodu sa prepracoval cez viacero jázd a opravku až do finále. Tu bral v ťažkej konkurencii 8.miesto, čo je pri tom počte vynikajúci úspech.
 

Adamko v B7 si už počína ako skúsený harcovník, od štartu jazdil v čele, v prvých 2 rozjazdách ho síce predbehol borec zo Studénky na stúpaní do cieľa, ale potom si to už nenechal ujsť a kraľoval v B7.
 

Miško mal v B10 zlý deň, únava z predchádzajúceho týždňa sa prejavila a všetko bolo zle...aspoň preňho. Takže rozjazdy dali na opravku, cez opravku do finále a finále deprimovaný po 1.rovinke vypustil, takže bolo z toho nakoniec 8.miesto a boli sme zrelí na odchod domov.
 

Adam začal v B11 zostra a ten deň bol asi jediný, kto porazil neskoršieho víťaza Maťa Bohuslávka. V prvej rozjazde jednoducho neurobil chybu. Potom sa naháňali s Maťom v ďalších rozjazdách, až kým sa v jednej nezachytil s Bárou a nespadli v klopke. To však stačilo na priamy postup do finále.
 

Vo finále sa to miešalo medzi  5timi vyrovnanými borcami a Adam bral nakoniec 4.miesto pred Mikešom Nevrklom.
 

V Lukášovej kategórii B13 sa už tradične išlo na súčty  a Lukáš si držal v rozjazdách  4. a 5.pozíciu, čo po spočítaní  všetkých rozjázd vydalo na 5.miesto.
 

Chlapci si  po skončení pretekov ešte zatrénovali na výbornej dráhe, v plnotučnom slnečnom počasí, Miška zachránili malé dirty, kde si skákal v blate, ale rozhodnutý, že pôjde aj druhý deň a ja som si pozorne strážil druhé sandále na nohách, ktoré som vyfasoval zdarma od majstra Slniečka :).
 

Zaujal ma  v B15/16 Michael Měchura, vyslovene sa na dráhe hral a zrýchľoval očividne aj bez šlapania. Elita sa zbehla v hojnom počte, boli to pre nich prvé bodované preteky, všetko do teraz bola rozcvička. Michal Prokop dával štarty proti fyzike a sám ešte nechápem, ako tak rýchlo môže vyletieť z rampy. Jediná škoda, že stratil balanc na 1.rovinke v semi a zahodil to nepekným spôsobom, chvíľu ho kriesili a mal aj vyrazený dych. Tým, že dráha bola rýchla a stretlo sa kopec mladých dravcov, tak sa aj dosť padalo...niekedy nepekne. Dali sa vidieť aj ostré lakte a práca telom u Tumpacha (vraj kladivo na Holanďanov) a čistá technika a elegancia u Tamáka, čo mu prinieslo aj víťazstvo.
 

Večer sme sa pokúšali Oksane vyvetliť, čo sú to slané arašídy, ale naše jazykové schopnosti zlyhali a tak sme si vypýtali soľ.
 

Druhý deň sme pokračovali na rovnakej dráhe, chlapci  boli viac osmelení a vyrovnaní s dráhou a my sme prišli na to, že Svijany su vlastne Gambáč :).
 

Tréning prebehol rýchlo a išlo sa priamo na preteky – Aďko dával husto a išiel priamo do semi a odtiaľ aj do finále, kde sa opať statočne popasoval s konkurenciou a bral 8.miesto.
 

Adamko v B7 nenechal už nikoho na pochybách a bral samé jednotky a tým aj víťazstvo v celej kategórii.
 

Miško bol už oddýchnutý a rozjazdy dával na isto, čo mu vynieslo postup priamo do finále. Vo finále sa zvnútra dostal na 3.miesto, ktoré stratil tesne pred cieľom, takže úspešné 4.miesto.
 

Adam opať čaroval v B11 a jazdil na predných miestach a mal priamy postup do finále. Vo finále ho súperi na 1.rovinke zavreli a po dráhe sa to už nedalo dohnať, čo vyšlo na 5.miesto.
 

Lukáš opať jazdil na súčty a tentokrát sa stretol aj s dráhou, čiže spadol a to mu v súčtoch moc nepomohlo, tam je to hrubo gravitačný koeficient, čo ho stiahlo na 6.miesto.
 

Zo slovenských jazdcov mal obrovskú smolu Ďuro Klein, ktorý ulomil pedál a nemohol už pokračovať v pretekoch. Vo veľkej forme jazdí Adam Novák v B11, ktorý sa zaradil do čela kategórie a takisto v B9 sa pekne vyjazdil Mário Veľký.
 

V Elite tentokrát Štepán nezostrelil Měchuru staršieho, ktorý sa tak dostal na 2.miesto za Tamáka.
 

Rozuzlenie záhadného názvu:
Palo sa usilovne snažil konkurovať Honzovi Krištofovi a vo svojich postrojoch vzbudzoval ľútosť, kde sa dalo :), akurát nás nikto nikam nepozýval a keď zistil, že to nefunguje, tak to odložil (čo bolo zase viacerým podozrivé :)) a chopil sa toho Adam. Keď sa Adam v postrojoch, ako vzorný syn, snažil zabezpečiť v bufete nápoje pre svojho smädom utrápeného otca, bufetár naň súcitne pozrel a možno aj slzu vytlačil do čapovanej limonády a povedal pamätnú vetu: Tak tady to máš, kluku chatrnej :).
 

TU si pozrite videa.

Posledná Úprava ( Utorok, 02 jún 2009 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI