header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
EP 2009 v Klatovoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Štvrtok, 07 máj 2009
Fotka 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso
V piatok sme chlapcom vybavili voľno zo školy, čo ich náramne potešilo a tak ráno pred 8,00 posádka v zložení Palo, navigátorka a obkukovačka Aďka a dvaja jazdci: Miško a Adam, sa vydala smerom na Klatovy. Ja som sa za nimi plandal s cieľom vyzdvihnúť v Brne nové dresy, ktoré by chlapcom mohli dodať silu a rýchlosť do nôh...a cestou som vyhodil vo Vrútkach aj Moniku, nie za jazdy, ale kultúrne som jej zastal.

 

Piatkovú cestu asi netreba opisovať, chlapi stihli tréning luxusne, bez nejakých veľkých zástaviek a ja som dal cestou 2x fastfood a niekedy na večer som dorazil do Klatov.

Prvá vec, ktorá ma prekvapila – Palo mení prevody. Po nepríjemnej skúsenosti z predchádzajúceho týždňa, bola dráha teraz vyschnutá a dosť rýchla, takže chlapci šlapali naprázdno.Večer sme strávili kultúrnou debatou na tému slovenského bikrosu a pozeraním nejakého volejbalového zápasu.
 Ráno sme skoro vyštartovali, aby sme stihli tréningy, jazdcov nebolo extrémne veľa a tak sa chlapci zviezli ešte zopár krát, my sme sa rozložili pri slovenskej delegácii a Palo si bol vyzdvihnúť super-extra VIP pas na tribúnu.


Rozpisy boli vyvesené, zišla sa pomerne medzinárodná konkurencia, moja modrá cyklistická registračka zafungovala ako vstupenka a mohli sme začať.  Začali sme teda nebezpečne, Miško sa vyrútil na 1.mieste na 2. prekážku tak, akoby ju chcel skočiť, ale mu do nevydalo a oprel to do protisvahu a vyváľal sa hneď v novom drese do prachu.Kedže ani bajk už nebol pojazdný, dal dokráčal do cieľa na 7.mieste.
 

 Adama zavreli na 1.rovinke o hlavu vyšší borci a prepadol sa na chvost rozjazdy, po dráhe to doháňal, ale na cieľovke zavrávoral a dalo to 8.miesto.

To poznamenalo aj ostatné rozjazdy, kde sa chlapci museli snažiť, aby postúpili: Miškovi sa zadarilo dať 1, v rozjazdách, takže išiel ďalej. Adam dal spoľahlivé 4.miesta, len to dávalo už vysoký súčet a ani Palo už moc neveril v ďaší postup, ale miešanie v rozjazde posunulo ďalej Adama.

Potom prišli hop-trop jazdy a chlapci sa prehrýzli cez ¼ finále do semi...tu im obom vystavili stipku 6.miesta. Kebyže mi niekto hovorí o semi-finále po 1.rozjazde, tak by som mu išiel kúpiť pivo za zábavu, ale na záver dňa som to hodnotil ako úspech obrovský.

Po challenge kategóriach sa stala udalosť dňa – Adam naskákal tie dirty, ktoré tam postavili a potom sa za ním pustili aj ďalší...a nikto ho odtiaľ nemohol dostať!!! :)

Zo slovenských jazdcov jazdili sľubne Adam Novák, ktorému dráha očividne sedela a prepracoval sa až do semi. Takisto Miško Tomčo vyzeral veľmi dobre a len kúsok mu chýbal do semi. Matúš Zmajkovič jazdil v 17+ ako raketa,kde zaskóroval 7.miesto. Milan Krebs nedal nikomu šancu v 25+ a vyhral s prehľadom na súčty.

Zahranično-valutoví komentátori ho spoľahlivo rozoznali a vedeli, že je Majster Európy.
Večer naša staršia generácia plánovala pošportovať, ale po kvalitnej českej večeri sa nám to nepodarilo a tak sme večer uzavreli decentným bowlingom a zlatým iontovým nápojom :).
 

Druhý deň organizátori plánovali začať skôr a aj priebeh mal byť rýchlejší. Rozpisy boli nachystané a chlapci cítili predchádzajúci deň v nohách, preto dávali rozjazdy s rozumom a prebojovali sa spoľahlivo do ¼ fináliek. Tam si už bolo potrení postrážiť postupové pozície, ale aj to zvádli a bol v semi. Miško sa osmelil a odštaroval vo veľkom štýle a dotlačil to až do postupu do finále.
 

Adamovi chýbalo k postupu do finále 1 miesto, zapísal v semi 5.miesto. Veľlú smolu mal Adam Novák, ktorý vyzeral na finále, akurát ho v semi v 1.klopke zavreli a vytlačili mimo dráhy.
Finálka Miškovi pridala na skúsenostiach, začal ju opatrne, odštartoval až z 2.línie a po dráhe to skúšal, ale nepodarilo sa mu vtlačiť vyššie. Pekne zafinišoval a vyzeralo to na 6.-7.miesto, ale v balíku ho organizátori dali na 8.miesto.
 

Parádne to opať išlo Matúšovi – dal opať finále a Milan opať prevalcoval kategóriu.
Smoliarom dňa bol jednoznačne Jakub Hladík v B15/16, keď v semi išiel dráhu úplne elegantne, na 1.mieste s náskokom a nikým neohrozovaný....a v poslednej klopke spadol.
 

Pozeral som rozvičku holandskej repre, cviky boli veľmi zaujímavé a skôr zamerané na aeróbne rozcvičenie...ale na Sifisa im to nestačilo, čo ten robil na 3.a 4.rovinke bez šlapania, sa trochu priečilo aj fyzike :).
 

Moj pocit je, že sa zobudili ďalšie 2 veľmoci v bikrose – Rusov bolo počuť a vidieť všade...a Taliani sa zase umiestňovali...zvykajme si, asi majú prácu s mladými viac prepracovanú.

 

Posledná Úprava ( Štvrtok, 07 máj 2009 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI