header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
Motokros na ČMP v Klatovoch PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Streda, 29 apríl 2009

Fotka 22
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Vo štvrtok večer som  v Prahe pozeral na večernú oblohu a stále som neveril, že má nastať tá nepekná zmena...veruže sa stalo a ja som uveril. Na druhý deň, cestou z Prahy do Klatov, kontinuálne pršalo a ja som postupne strácal nádej, že sa počasie môže vylepšiť. Naviac, poobede zrušili aj tréningy na dráhe a tak som si ju bol len obzrieť. Tu si môžete pozrieť aj videa z pretekov.


Večer ma dobehol zvyšok našej výpravy, chlapcov sme uložili spať a my sme išli spacháť zoznamovací večierok. Paralelne s našou akciou totiž v Klatovoch prebiehala rally a u nás v penzióne býval štáb, ktorý to natáčal a mali tam zaparkovanú dokonca helikoptéru :).


Ráno sme sa (opäť za dažďa) vybrali na dráhu; pri parkovaní sa mi auto hneď obalilo blatom, tak som bol sám zvedavý, či sa vôbec pôjde. A veruže si organizátori chceli postrážiť dráhu na EP, tak sa čakalo kým sa počasie nezlepší.


Okolo poludnia dážď ustával a organizátori sa rozhodli, že sa spustia tréningy o 13,00 a neskôr aj preteky a tak aj bolo, niekedy po  14,00 sa začalo pretekať.


Už som dávno nevidel taký motokros na bajkoch...nová dráha bola mäkká a nasiaknutá vodou, bolo to hlavne o silných nohách a ľahších prevodoch, v kategóriách malých detí niektoré na cieľovej rovinke už plakali a poradie bolo hlavne o tom, kedy a koho potlačili na kopcoch na dráhe...samozrejme, tí najsilnejší šlapali sami. Starší moc neskákali a hlavne prepružovali, miestami sa v klopkách robili koľaje. Neskôr sa ukázalo aj slniečko a dráha začala postupne vysychať.


Aďko sa v B6  začal  statočne boriť s dráhou, na tých najväčších kopcoch však potreboval potlačiť a tam sa potom rozhodovalo o poradí – jazdil v strede štartového poľa a podarilo sa mu postúpiť až do opravy do finále, ale ďalej to už nešlo. Aj tak ohromný výkon v tých podmienkach, ktoré vládli na dráhe.


V B7 kraľoval Adamko a vyhral každú rozjazdu, kedže ich bolo len na 1 rampu, znamenalo to automaticky víťazstvo.


V B10 išiel Miško pekne rozjazdy, kde bojoval o 1.-2.miesto a postúpil priamo do finále. Vo finále trochu pustil štart a išiel z 2.línie a po dráhe to  stiahol na 5.miesto, na niektorých prekážkach už mu dochádzali sily.
 

V B11 diktoval (to je slovo!!!) svojim rozjazdám a aj semi Adam, jazdil čisté 1.miesta, Vo finále sa postavil na prvú dráhu a v druhej klopenke všetkých obehol manévrom Teo Švarc a bolo vymaľované. Už to udržal na vnútre. Adam podbehol ešte Mikeša Nevrklu a dostal sa na 3.miesto.
 

V B13 si Lukáš spoľahlivo držal 4.miesto v rozjazdách a to mu v súčtoch dalo aj konečné 4.miesto.
 

Večer sme trochu pozhadzovali kuželky a dospávali sme a naberali sily na druhý deň na Český Pohár.
 

Na druhý deň sa dážď rozplynul, ako nádej na dobrý výsledok našich hokejistov na MS a nás zobudil zvuk motorov Porsche, ktoré mali zastávku nedaleko penziónu v rámkci rally veteránov. Dráha bola poznateľne suchšia, rýchlejšia, tak aj preteky mali lepší spád a chlacom sa lepšie šlapalo.
 

Aďko v B6 zabojoval a dostal sa priamo do finále, kde sa dlho snažil na 3.mieste, ale na cieľovke ho predbehol ďalší borec, takže z toho bolo nakoniec nádherné 4.miesto.
 

Adamko išiel B7/8 a držal udatne krok so staršími borcami, v rozjazdách vyhrával a vo finále nestačil iba na jednoho staršieho chlapca, takže pekné 2.miesto.
 

Miško dával opäť pekné rozjazdy, dokonca  mal 2 1.miesta a potom sa cez semi prehrýzol až do finále, kde zaskóroval pousn o 1priečku vyššie – na 4.miesto.
 

Adam jazdil opäť excelentne v rozjazdách a semi v B11/12, vo finále sa na už uschnutej dráhe prejavila sila ťažších prevodov a zaskóroval tiež 4.miesto.
 

Lukáš  v B13/14 bojoval v rozjazdách so staršími súpermi, nestačilo mu to však na postup z rozjázd.
 

Na druhý deň sa ukázala aj širšia česká Elita, tak bolo aj načo pozerať – vyzerá, že Jakub Reidinger značne zmocnel, akurát ešte stále je to taká neriadená strela, takže nikto nevie, kedy a čo vymyslí. Veľmi rýchly bol na dráhe Rus Sablin, ktorému po štarte nikto nestačil, vlastnou chybou sa pripravil o víťazstvo na druhý deň. V 15/16 ukazuje vynikajúcu fazónu Michael Měchura, ktorý stačil na druhý deň aj s Elite jazdcami, len ho prudko odrezali, inak by sa bol dostal pred nich.
 

Po spoločnej večeri sme sa vydali na cestu domov...ešte šťastie, že v nedeľu večer to väčšinou ide všetko opačným smerom....  

 

 

Posledná Úprava ( Streda, 29 apríl 2009 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI