header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
8.kolo ČMP v Litoměřicích PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Nedeľa, 30 september 2007

Fotka 11
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Mali tam všéeeecko, aj dobre pripravenú dráhu, aj vinobranie, aj si objednali pekné počasie a aj MAŽORETKY!!!! Záver sezóny, ako sa patrí :).

 

Litoměrice boli tento rok veľkou záhadou, po prvý krát sa na trati uskutočnili preteky ČMP a trať nebola moc známa. Na preteky sme sa vybrali v trojitej zostave a po pomerne dlhej ceste sme zakotvili v Roudnici Nad Labem, v chatkách nedaľeko rieky.
 

Na druhý deň sme sa vybrali do Litoměříc a zistili sme, že tam okrem bikrosu vrcholí aj výstava Záhrada Čech, vinobranie a večer bol plánovaný koncert Kabátov, takže atrakcií veľa a dopravná situácia ťažká, čo nám však nebránilo v tom, aby sme sa pomerne skoro prebojovali na miesto konania.
 

Dráha bola pripravená na 100%, jediné, čo sa tam dalo vytknúť bol asi štarťák, ktorý miestami zahaproval, ale inak to bolo v poriadku. Ako som už naznačoval vo fotkách z leta, 4.rovinka bola členitejšia a sedela hlavne starším kategóriam a kto skočil posledný double, kde sa lietalo fakt vysoko (pozrite fotky), bol kráľ.
 

Nad dráhou sa nachádza 4X dráha, kde prebiehala príprava, tréningy a v nedeľu aj preteky ČP, čo spôsobilo, že celá česká elita si v nedeľu vyliezla hore na pahorok a skúšala si prevetrať gate na väčších bikoch a smerom z kopca dole.
 

Na samotné preteky prišlo menej jazdcov, než zvyčajne, možno to bolo neznámou dráhou a možno sa šetrili na republiku o týždeň neskôr. Preteky začali načas a tým, že bolo menej jadcov, aj odsýpali. Čo sa ukázalo ako najdôležitejšia časť celého preteku – prišli mažoretky!!!! Dag Hoke si nenechal ujsť príležitosť, aby si s nimi zatancoval :).
 

B8: Miško poznal miestnu dráhu zo sústredenia a mal aj svoj dobrý deň (naviac chýbali dvaja najväčší favoriti z kategórie), tak jazdil 1. v rozjazdách a vo finálne sa mu po nie moc dobrom štarte podarilo predbehnúť Vojtu a aj Matyldu, čo ho vynieslo na 1.miesto a tým aj značne zúžilo rozsah večerných atrakcií na jednu :). V každom prípade to bol úspech veliký.
 

B9: Adam opäť ukazoval súperom, že technicky je veľmi vyspelý, bohužiaľ zároveň skúšal, koľko dokáže ustáť v klopenkách a zákrutách, Po 1.rozjazde, ktorú vyhral, spadol v 2.rozjazde v zákrute a v 3. rozjazde zabojoval, aby nemusel do opravky. Vo finále bojoval o 3.-4. miesto, bohužiaľ v klopenke spadol a tak z toho bolo 8.miesto.
 

B11:  Lukáš jazdil prvý krát v ČR na novom ráme a hneď jazdili rozjazdy na súčty, kde sa poradie stále menilo a naťahoval sa hlavne s favoritmi kategórie: Frydrychom a Podmolom a takisto aj s Paťom Madarásom. Nakoniec, po súčtoch, bolo z toho pekné 4.miesto.
 

Zo slovenských jazdcov zajazdila opäť #1 Kristínka, Tomáš skončil 4., Miško Tomčo 3. a Ďuro Klein 2. Pekné súboje zvádzali navrátilci po zranení v 14kach, Míla Myšík a mladý Měchura, Myšík v rozjazde dokonca naskákal s prehľadom profesionála 4.rovinku, ale vo finále potvrdil príslušnosť ku kamikadze tímu, kde to, nikým neohrozovaný na 1.mieste, zahodil v klopenke.
 

V Elite to, pri neúčasti Tamáka, zobrala do rúk staršia generácia jazdcov – Přibyl a Kvaček, ktorý to odrežírovali a čierneho petra ťahal opäť v pohode jazdiaci Kuba Reidinger, ktorý to takisto v klopenke zahodil z priebežného 2.miesta.
 

Po pretekoch sme chvíľu pozreli 4X trať a tréning na 4X preteky a večer sme dôstojne a úspešne zavŕšili bikrosovú sezónu na Českej pôde  a zároveň oslávili Miškove premiérové víťazstvo :).
 

Na druhý deň sme si naordinovali pobyt na čerstvom vzduchu a slniečku a chlapcom tréningové preteky ČP, kde sa naozaj uzatvárala sezóna:
 

B8: Miško jazdil v rozjazdách 1,2,1 a vo finálke sa strkal o 1.miesto, spadli mu nohy a skončil na 3.mieste.
 

B9: Adam jazdil so staršími a skúšal si skoky a ďalšie finesy, bolo z toho nakoniec 8.miesto.
 

B11: Lukáš jazdil s o 2 hlavy vyššími jazdcami, čo potvrdzuje aj fotodokumentácia a dali si aj jazdu bez šlapania, čo sa moc nepozdávalo Rendovi Živnému a nakoniec to bolo 5.miesto.

Záverom: niekedy aj dobrý Budvar môže sposobiť, že človek je viac zamyslenejší :).

Posledná Úprava ( Pondelok, 01 október 2007 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI