header image
Hlavná stránka
Náš tím
O Klube
2% dane
Čo je to bikros ?
Novinky
Reportáže
Odkazy
Rozšírené vyhľadávanie
Kontakt
Fotogaléria
Tréningy
Dráha
Burza
Fotky z pretekov

Sponzori

CDProfil

 

 

 

 

 

 

Hako

 

 

 

 Dirickx 

 Nadacia SLSP

 

 Nadácia Pontis

 

 

 Reproservis

 

 

 Financon

 

 Krigo

 

 Quadriq

 

 

MK Alarm

 

 

GTB 

 

 

 

Grafon

 

 

 Liptovsky Mikulas

Média

 

Dve percentá z dane na Pravda.sk

Hlavná stránka
4. a 5.kolo SP BMX 2013 PDF Tlačiť E-mail
Napísal RT   
Nedeľa, 30 jún 2013

Fotka 1
DatsoPic 1.0 © 2006 by Andrey Datso Posledný víkend, ktorý už mal nádych tropického charakteru, sa zišla v Liptovskom Mikuláši slovenská BMX špička a na dráhe vo Vrbici sa rozbehli súboje o body do Slovenského Pohára a zároveň aj kvalitná príprava na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa o mesiac uskutočnia v Košiciach.

Dráha bola výborne pripravená, veľmi rýchla a tak po tréningoch, príprave rozpisov sa mohlo začať s pretekaním. Organizátori z BMX TEAM Liptov vynaložili enormné úsilie, aby sa preteky uskutočnili bez problémov a časových sklzov

V kategórii najmladších nádejí do 6 rokov si veľmi dobre počínali Palko Kováč, ktorý skončil po oba dni na 2.mieste, na 4. mieste sa umiestnil Tadeáš Prevuzňák, ktorý zbiera zatiaľ skúsenosti na okruhu SP BMX.

Starší strelci v kategórii 7 a 8 rokov už začali predvádzať zaujímavé technické prvky – prvý deň Lukáš Lednický obsadil 2.miesto a Timea Timková 3.miesto, v nedeľu Timea zopakovala umiestnenie a Lukáš sa dokonca prebojoval na 1.miesto.

V kategórii 9 a 10 ročných sme mali viacero domácich jazdcov, ktorí statočne bojovali so staršími jazdcami a obsadili následovné umiestnenie: sobota – Adrián Kružliak – 4.miesto, Matúš Gondžur – 5.miesto a Samko Kováč – 10.miesto, v nedeľu: Adrián Kružliak –6.miesto, Matúš Gondžur – 7.miesto a Samko Kováč – 9.miesto.

11 a 12 ročný kategória zvádzala po dráhe tuhé súboje, ktoré sa nakoniec vykryštalizovali do následujúcej podoby: Adam Hugo Hanák – 2.miesto po oba dni, Jakub Krnáč - 3.miesto po oba dni, Filip Pastrnák – 4.miesto po oba dni a Phillip Hrotík – 7.miesto po oba dni.

V 13 a 14 ročných Michal Tuchyňa bral prvý deň 1.miesto a na druhý deň zaskóroval na 3.mieste, v 15 a 16 ročných Adam Rojček 2. a 1.miesto.

V najvyssšej Junior a Elite kategórii sme mali dvoch zástupcov, ktorí bojovali s najzdatnejšími borcami na Slovensku  a vôbec sa nestratili – Kristián Vojtek skončil na 3. a 5.mieste a Lukáš Kružliak obsadil dva krát 4.miesto.

V kategórii Cruiser si vjazdili pocty Pavel Rojček na 1. a 2.mieste a Ferdinand Vozár na 3. a 4.mieste.

Celé preteky v nedeľu oživili aj neregistrovaní jazdci, ktorí si prišli zajazdiť na dráhu a skončili v poradí 1. Tomáš Košík, 2.Ondrej Mikula, 3. Maximilián Braun, 4. Michal Penkala.

Posledná Úprava ( Nedeľa, 30 jún 2013 )
Novinky
2 % Vašich daní

Tak, ako kažždý rok, aj teraz si Vás dovoľujeme požžiadať o 2% percentá z Vašich daní. Sľubujeme, žže budú použžité na rozvoj Liptovských bikrosárov a mládežže.Inštrukcie nájdete TU.

Ďakujeme!

Celkové poradie SP BMX 2017

Nájdete TU.

Výsledky z 3. a 4. kola SP BMX 2017

Tu sú predbežžné výsledky 3. a 4. kola SP BMX 2017 a MSR v časovke 2017.

3. a 4. kolo EP BMX Erp

TU sa dá nájs linka na live streaming z EP BMX v Holandsku.

1.a 2. Kolo Slovenského pohára v bikrose, Bratislava-Rača.

 Výsledky zo soboty :

P.Palásthy ( cruiser 30+)  1. miesto,  kategória muži  5.miesto

Hugo Hanák ( 15-16 r.)     1. miesto

Jakub Krnáč ( 15-16 r.)     3. miesto

Aďo Kružliak ( 13.-14.r)    4. miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )   2.miesto

 

Výsledky z nedele: 

P.Palásthy  (cruiser 30+)   2.miesto, kategória muži  3.miesto

Paľko Kováč (9-10 r.)         1. miesto

Hugo Hanák  (15-16 r.)     1.miesto

Jakub Krnáč  (15-16 r.)      3.miesto

Aďo Kružliak  (13-14 r.)      4.miesto

Samo Kováč  (13-14 r.)       5.miesto

Miška Palásthy ( bikrosové nádeje )  3.miesto

 

Výsledky z Kontrolných pretekov a ČP v Pardubiciach

Výsledky zo Soboty 8.4.:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória B17+ - Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Kategória Cruiser 30/39 – Peter Palásthy – 1.miesto

Kategória Cruiser 40+ – Pavel Rojček – 5.miesto

Kategória MTB - Adam Rojček (reprezentujúci CTM Racing) – 1.miesto

 

Výsledky z Nedele 9.4. – Český Pohár BMX:

Kategória B15-16 – Jakub Krnáč aj Adam Hanák sa prebojovali do semi-finále,

Kategória Cruiser – Peter Palásthy – 5.miesto, Michal Tuchyňa – 3.miesto,

Výsledky OH v Riu

Elite Women : 1. Mariana Pajon (COL), 2. Alise Post (USA), 3. Stefany Hernandez (VEN), 4. Brooke Crain (USA), 5. Yaroslava Bondarenko (RUS), 6. Elke Vanhoof (BEL), 7. Laura Smulders (NED), 8. Manon Valentino (FRA)

Elite Men :  1. Connor Fields (USA), 2. Jelle Van Gorkom (NED), 3. Carlos Ramirez (COL), 4. Nicholas Long (USA), 5. Tory Nyhaug (CAN), 6. Sam Willoughby (AUS), 7. Niek Kimmann (NED), 8. Anthony Dean (AUS)

Propozície pre 3.a 4.kolo SP BMX 2016

TU si môžžete pozrieť propozície na nadchádzajúce dvojkolo SP BMX a MSR v časovke v Košiciach a takisto aj ich parádny plagát.

Zdroj: Dano Tomčo

Reportáž RTVS z našich pretekov

Sa dá pozrieť TU od cca 7:20.

Zdroj:RTVS

Výsledky kvalifikácie BMX na OH v RIU

TU sú už vypublikované výsledky BMX kvalifikácie do Ria....je tam aj Indonézia a Thajsko :).

Zdroj:UCI